דבר המנהלת

 

 

 

"צריך שכל איש ידע ויבין שבתוך תוכו דולק נר. ואין נרו שלו כנר חברו ואין איש שאין לו נר, וצריך שכל איש ידע ויבין שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו " (הרב קוק)

 תלמידים, הורים ואנשי צוות יקרים,
בפתחה של שנת הלימודים תשע"ז, אני מברכת אתכם בברכת שנה טובה. שתהא זו שנה של עשייה משמעותית, שנה של אחווה והמשך עשייה משותפת ופורה.

אני מברכת את תלמידי כיתות ז׳ שמצטרפים השנה לבית הספר, את התלמידים והתלמידות החדשים בשכבות ז'-יב' ואת המורים החדשים – ברוך בואכם למשפחת רבין.
 
ברבין אנו שואפים להיות קהילה חינוכית מובילה, המקיימת סביבה לימודית מכוונת איכות ומצוינות ומותאמת לצורכיהם המגוונים של כלל הלומדים.
גם השנה נמשיך להתוות את דרכנו בשימור האקלים החינוכי המיטבי ובקידום תכניות שיאפשרו חיזוק החוסן והצמיחה האישית של התלמידים. אנו מאמינים כי במקום שבו לצד אהבה, כבוד, אנושיות ועידוד מתקיימים גם גבולות, סדר, ארגון ומשמעת, יחושו התלמידים בטוחים ויפתחו אמות מידה מוסריות וערכיות, כישורים בינאישיים ומעורבות פעילה בחברה. רק בסביבה מוגנת יצליחו התלמידים למצות את יכולותיהם הלימודיות. 
 
בתחום החברתי ערכי נפעל לחיזוק הזיקה לתרבות העם היהודי ולמורשתו, לטיפוח הזהות הישראלית וערכי המדינה היהודית דמוקרטית. תלמידי בית הספר משתתפים במסע לפולין, מסע ישראלי בשכבת י"א, קבלת תעודות הזהות בכנסת, הכנה לשירות משמעותי בצה"ל ושיעורי חינוך ערכיים.
 
בנוסף לכך נמשיך במשימותינו לקידום למידה עדכנית, שיפור ההישגים הלימודיים, הרחבת סביבות הלמידה וחיזוק החינוך למצוינות ערכית ומעורבות חברתית פעילה.
נמשיך בהתאמת תוכנית הלימודים וההיבחנות לרפורמת "ישראל  עולה כיתה" ונרחיב את מעגל התלמידים הלומדים בדרך החקר והכותבים עבודות גמר.
התהליכים הפדגוגיים והדגש על למידה משמעותית חווייתית מהווים אתגר לחשיבה אחרת לשם קידום כל תלמיד למיצוי אישי ולמען התפתחות מקצועית מיטבית של כל מורה.
 
גם השנה נפעל להטמעת ההוראה המתוקשבת והתאמת סביבת הלמידה ותכניות הלימודים לתרבות הטכנולוגיה והתקשורת במאה ה-21. כל כיתות בית הספר מתוקשבות, והשנה ייבנה בבית הספר מרכז לחדשנות פדגוגית, שבו יתנסו התלמידים בלמידה שיתופית בסביבה טכנולוגית.
 
השנה נמשיך בחיזוק הקשר בין השותפים בקהילה הבית ספרית - הורים, תלמידים ומורים במסגרת התכנית ״בית הספר כעוגן קהילתי״, ונרחיב את מגוון הפעילויות הלימודיות, הקהילתיות והחברתיות בבית הספר גם אחרי מערכת הלימודים הפורמלית. 
 
בהזדמנות זו אני שמחה לבשר שבית ספרנו נכלל זו הפעם השנייה ברציפות ברשימת בתי הספר המצטיינים בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים לשנת הלימודים תשע"ו. המשורר ג'ובראן חליל ג'ובראן אמר "בעשייה נגלית האהבה". משפט זה הינו ביטוי לעשייה המרובה המתרחשת בבית ספרנו. עשייה של צוות מקצועי העושה מלאכתו במקצועיות, באחריות, במסירות ובאהבה רבה.
תודה למורים המקצועיים, למחנכים, לצוות הייעוצי, לבעלי התפקידים ומובילי התכניות ולכל הצוות על רמת המקצועיות הגבוהה, ההשקעה, המחויבות וההתמדה המאפיינת את עשייתכם היומיומית. התוצאות אליהן הגענו הן ביטוי לשליחות ולעבודה הקשה. יישר כוח!
תודה לכם, הורי בית הספר, ובמיוחד לוועד ההורים בראשותו של מר יעקב פחימה על האמון והתמיכה שלכם בעבודתנו החינוכית.
 
ראלף וולדו: "אמון עצמי הוא הסוד הראשון להצלחה". הלוואי שנדע כולנו - תלמידים, הורים וצוות בית הספר - לחלום, להאמין ולהגשים. שנדע לתמוך, לעזור ולתת בכל עת לעצמנו, לחברינו, לקהילה ולמדינה.
 

 

 
מנהלת בית הספר
לבנה אלקבץ
  

 

 
 
 
   
     
נסיון